Gewoon lekker

Gornaet (Nederlands: garnaal) zien kleine kreefachtihe schaeldiertjes uut de infraorde Caridea. Gornaeten komm’n voe in zoet en zout waeter, mè de miste leven in zeê.

Gornet zeggen wij.
Altijd als er ergens op internet iets in het Zeeuws wordt geschreven is het in het Walchers of Zuid Bevelands, het verschil tussen die twee ken ik ook niet, maar ik weet wel dat het Schouws weer heel anders is. Daarom vind ik het ook onzin in dialect te gaan schrijven, er is geen enkele regel voor en het verschilt per dorp. Als ik het al eens doe is het voor de lol.

Ik had een pondje ongepelde vanavond en heb die lekker zitten pellen met een roseetje, een stokbroodje enOns Eiland erbij, heerlijk!
Joop lust ze ook wel hoor, maar die eet ze dan het liefst met een lepel, zonder het plezier van het pellen, daar begin ik niet aan en hij had vanmiddag al harinkjes gehad dus hij kreeg een pizza en nam daar een lekker biertje bij. Hij at in zijn stoel voor de tv en ik aan de keukentafel in de zon, zo gaat dat dan af en toe hier, maar meestal zitten we toch wel gewoon samen aan de keukentafel hoor, niks bord op schoot voor de tv.

Er staat alweer een schaal pruimen. Ik denk dat ik nog maar een paar flessen jenever haal, want die andere wordt wel heeeeel erg lekker. Twee keer per dag roer ik even, ‘smorgens ruik ik en ‘s middags lik ik de lepel af met een beetje extra.

Ria Vrijdag 28 Augustus 2009 at 8:03 pm | | Standaard | Negen reacties

Dor

De Duivelswandelstok staat nog mooi in bloei, terwijl de blaren al beginnen te vallen, alles is dor en droog. De Hortensia’s hangen slap en beginnen ook al te verdorren, zoals alles eigenlijk.
We hebben tot nu toe een heerlijke zomer gehad, prachtig weer, veel zon, maar geen regen. Ik verlang nu wel erg naar een buitje hoor, net als de tuin, daarna teken ik dan weer voor een prachtig najaar waarin het meestal vanzelf wel wat vochtiger is.
Simba en ik hebben een heel rondje Ellemeet gedaan, ‘t ging prima.
De advertentie van de pups is al een tijdje van Marktplaats verdwenen, ze zullen genoeg liefhebbers hebben denk ik.

Update:
De advertentie is wel verdwenen, maar wij hebben een afspraak hoor, 20 september gaan we kijken!

Ria Donderdag 27 Augustus 2009 at 7:52 pm | | Standaard | Zeven reacties

Moes

Vandaag een paar potjes moes van de pruimen gekookt, het ziet er weer erg leuk uit en het is ook nog eens lekker. Het is alleen een beetje dun uitgevallen, als ik het nog eens doe er maar helemaal geen water bij doen en heel zachtjes prut laten worden. Ik heb er weer een kruidnagel bij gedaan en later de suiker en wat kaneel erbij, ik begin het nog leuk te vinden en dat is maar goed ook want er hangt nog genoeg aan.

Wat er nu zo strafbaar is aan mijn logje van gisteren snap ik niet hoor, jullie begrijpen gewoon niet wat er staat natuurlijk.

Ria Woensdag 26 Augustus 2009 at 7:25 pm | | Standaard | Tien reacties

Geduld

Heel af en toe maak ik weleens snel een print screen tijdens een gesprekje.
Meestal belanden ze in de prullenbak, maar deze vind ik wel de moeite waard.
We hadden het over stekken van laurier struiken, die ik tussen de buurman en ons in wil planten.

Ria Dinsdag 25 Augustus 2009 at 6:53 pm | | Standaard | Twaalf reacties

Pruimenpret

Ongeveer 2 kilo pruimen, 6 ons suiker, een paar vanillestokjes, een paar kruidnageltjes en 2 liter jenever. En nu maar afwachten wat het wordt, het ziet er in elk geval erg mooi en lekker uit. Inmaakbrandewijn is duurder en er zit minder alcohol in, daarom heb ik de goedkoopste jenever genomen. De pruimen heb ik maar gehalveerd, volgens het recept moet je ze heel laten maar dat lijkt me niet handig eten. Ik ziet het gemodder al helemaal voor me na een paar wijntjes… en dan zo’n hele pruim in je mond, dat komt vast niet goed.
En nu natuurlijk dagelijks even proeven hoe de smaak is, dat is mij wel toevertrouwd hoor, ik houd jullie op de hoogte.

Joop kan ook weer lachen. De tandarts heeft vanmorgen een nieuwe tand geboetseerd. Met een malletje een tand gemaakt en die op de restanten van de oude geplakt. Er kan altijd nog een kroon op mocht dat nodig wezen.

Ria Maandag 24 Augustus 2009 at 5:59 pm | | Standaard | Achttien reacties

Bewegende beelden

Ria Maandag 24 Augustus 2009 at 12:18 am | | Standaard | Acht reacties

Hoi!

Lieve lezers van oma’s weblog.
Oma heeft vandaag geen zin.
Ze heeft wel met wat foto’s zitten prutsen, dat doet ze nu eenmaal graag.
Deze nam ze afgelopen vrijdag bij de Surf Inn.
Ik zit er toch wel netjes bij zo he.
Levi en ik kijken altijd graag naar de foto’s van oma, we hebben daar cdtjes vol van thuis, al vanaf dat we heel klein waren en af en toe zet mama er eentje aan, lachen joh!
Morgen gaan we weer naar school, de vakantie is voorbij en dus moeten we ook weer op tijd naar bed, dat zal wel weer even wennen zijn.
Nou groetjes van Yara en misschien wel tot een volgende keer.
Doei!!!

Ria Zondag 23 Augustus 2009 at 6:45 pm | | Standaard | Acht reacties

Groeten uit ...

Orleans. daar waren ze vanmorgen vroeg nog, ik vind het knap hoor, het is toch ruim 400km. De linkse is een van de eerste jongen van Kees en Truus.
Ze hangen altijd een beetje in de middenmoot, vandaar dat ze als eerste naar Orleans ‘mochten’, sommige duiven schijnen weer beter op de lange afstanden te zijn, maar ook dat viel bij deze twee tegen. Een middenmoot moet er ook zijn, anders vallen de uitblinkers niet op, toch?

Nadat Sil vertrokken was een beetje in de tuin gescharreld, wat geknipt en alg gevist. De vijver is superhelder nu.
Vanmiddag even naar Zierikzee, voor een hapje en een drankje op de Havendagen. Het was er warm, druk en zoals altijd erg gezellig. Ook nog bekenden tegengekomen natuurlijk en praatjes gemaakt.
Zeg W.H. uit Z, jij leest toch ook mee? Dan wist je allang dat we duiven hebben, realiseerde ik me later.

Ria Zaterdag 22 Augustus 2009 at 9:02 pm | | Standaard | Zes reacties