
Eigenlijk had ik niet verwacht dat de boeren er blij mee zouden zijn, maar vanmiddag hoorde ik dat ze zaten te springen om nog een beetje regen. Nou dat hebben ze nu dan wel gehad, dan kan de tarwe als het opgedroogd is van het land, als dat tenminste nog begaanbaar is.

Ik ben blij dat ik geen boer ben hoor, zo ben je blij dat je een land vol prachtig graan hebt en zo is het gedaan met het mooie graan, gelukkig kennen we hier geen orkaan.

Wel gewandeld vanmidag, het was droog en inmiddels schijnt de zon weer en hangt mijn wasje te drogen in mijn nieuwe zelfverzonnen wasdrogerij waar ik erg blij mee ben.

Bijna thuis kocht ik nog een kilootje pruimen bij van Leersum, we kletsen wat, de honden (zij hebben er twee) kunnen het steeds beter vinden en ik vroeg ook nog om twee paprika's 'die krijg je hoor, die worden al een beetje rimpelig', ik deed ze in mijn tas samen met de pruimen en vervolgde mijn weg. Ik was net onderweg toen ik me realiseerde dat ik de pruimen niet betaald had, ik twijfelde maar wist bijna zeker van niet, dus ik liep terug.
'Die krijg je ook, het is gratis deze dag!' Dat is toch wel leuk boodschappen doen zo :)

Wat een contrast met het weer van afgelopen dagen, regen, regen, regen en anders niet vandaag. Ik heb geen regenfoto's gemaakt, maar heb nog wat Zonnemairse trekkertjes van afgelopen zaterdag in de aanbieding. Ze stonden uitgestald op het voetbalveld, oud en nieuw naast elkaar en ook dat contrast is groot, alleen de afmetingen al.

Toch vind ik die ouwe knarretjes veel leuker dan die grove grote dingen

De jongens hadden hun spullen al vroeg ingepakt vanmorgen, zeker in een tentje is er geen lol aan met al die nattigheid.

Ik keek zodoende eens binnen op de boerderij waar ik vroeger 'zweerde' ging halen. 's Morgens ging het vaak al door de klas, ze zijn aan het slachten bij... en dan liep je hard om twaalf uur, want als je te laat was was het op.
Tegenwoordig heb je bij de vleesboerderij de keus, spek mèt of zonder zwoerd en natuurlijk koop ik altijd mèt en voordat het de pan in gaat heb ik de reepjes spek al lekker opgepeuzeld, beetje zout erop, heerlijk! En ook vaak wat spek, eigenlijk moet ik oppassen dat er nog wat overblijft om te bakken :)

Een Zundapp had Joop ook, een blauwe. Wel iets meer aangekleed dan deze maar daarom niet minder jeugdsentiment, veel kilometertjes achterop gezeten, zonder helm toen nog.

Tsja, het is natuurlijk niet een superdeluxe camping met een groot nog superdeluxer zwembad, maar je hebt er wel lekker de ruimte en op een kilometer afstand het allergrootste openluchtzwembad van Nederland en omstreken met het allerschoonste water.

De honden namen er ook nog even een duik toen we een rondje deden, we maakten een fijne lange wandeling.
Haven van Bommenede
Bommenede was in 1153 vanwege zijn gunstige ligging voor visserij en handel een welvarend dorp. Het werd telkens na de vele overstromingen herbouwd. De heftige stormvloed van 1682 betekende het einde van Bommenede. De werkhaven Bommenede is in 1838 aangelegd als landbouw- en getijdehaventje.
Ik heb altijd gedacht dat er speciaal een haventje aangelegd was voor de werkzaamheden aan de Delta Werken en heb nooit geweten dat Bommenede zelfs een dorp was. Zo leer je nog eens iets.

De jongens vingen er nog wat krabben en zoeken naar Pokemon die hier blijkbaar dun gezaaid is.
Ze zijn erg blij met de fiets die ze mogen gebruiken van het buurmeisje en vanmiddag kregen ze nog een fiets van de campingboer in gebruik, dat maakt het toch wat aangenamer zoeken en heen en weer naar oma.
Misschien toch eens een paar oude fietsen aanschaffen voor zulke gevallen, iemand nog iets in de aanbieding?

On zeven uur vanmorgen begon het al wat rumoerig te worden, de boel werd opgebouwd en er was een gek met een tractor, maar dat hoort er bij.

Ik had mijn stoeltje bij de garage gezet en zat zodoende eerste rang, erg leuke muziek van Rebound ik heb genoten. Daarna nog eens een rondje en even bij de molen gekeken om mee te doen met de wedstrijd, want hoeveel omwentelingen maken die wieken nu eigenlijk op een dag als vandaag.

De meeste winkeltjes die er vroeger waren, waren zichtbaar gemaakt door raamposters en iets wat er mee te maken had, al was niet alles goed volgens mij.

Kapper Koos de Bruin wel, daar ging mijn vader altijd zijn haar laten fatsoeneren.

Bij het dorphuis dronken we een biertje of wat

Zij was er ook.
Leuk hoor, veel oude bekenden, gezelligheid, wat wil een mens nog meer.
Straks nog even dansen, hoewel...


Hij had zich verslapen vanmorgen denk ik, want het was al lang en breed dag toen ik hem op de deur zag zitten met zijn mooie rugmasker.

Het blijft maar kwakkelen deze zomer, ook vandaag was het weer niet veel gedaan, al viel de temperatuur best mee maar dan waai je weer uit je vestje.

We zijn inmiddels versierd met vlaggetjes, want zo hoort het wel natuurlijk, geen feest zonder vlaggetjes.

Flapperende vlaggetjes, want het schijnt ook altijd te moeten waaien als er feest is. Misschien gewoon eens proberen zonder vlaggetjes te feesten, of iets anders dat niet flappert, wedden dat het niet waait?

Ik heb een paar tekeningen voor het raam gehangen om de feestvreugde wat te verhogen.
We zijn aan het aftellen.
Allemaal naar Zonnemaire komen morgen!

Ik heb dan gewoon wel weer een dag nodig om in mijn goeie doen te raken na zo'n dag als gisteren hoor, al is het maar een dagje heen en weer naar België. Hopelijk knapt Joop een beetje snel op van zijn verkoudheid, want daar wordt een mens ook niet vrolijk van. Het is niet alleen een dagje België maar alles bij elkaar.
Ik doe het niet meer zo heb ik me voorgenomen. Gewoon leuk over binnenwegen met de Spit, lekker op het gemakje toeren met de nodige stops en dan wil ik best wel ergens blijven slapen als het maar relaxed is allemaal, geen gejakker tussen vrachtwagens op de snelweg dat je oren gaan tuiten en niet te vergeten al de benzinedampen die je inademt. Dan blijf ik liever thuis.

Lekker gewandeld vandaag, Didi stippelde de route uit tot ik in moest grijpen want we moeten ook nog een keer thuis komen natuurlijk.

We kwamen langs van Leersum, tegenwoordig heet het Zeelanderij, waar ik vroeger voor mijn moeder al appels ging halen, maar tegenwoordig hebben ze alleen nog pruimen, wat tomaten en andere groenten. Ik nam weer een kilootje pruimen mee, erg verleidelijk hoor ik moet me echt inhouden anders is die kilo zo op.

Vroeger plukten we in de zomervakantie bessen bij van Leersum, geen idee meer wat je er mee verdiende maar gezellig was het wel altijd. Hier in augustus 1963 met Adri en Eveline Flikweert, Wim van der Meer en Hans Koopman, dikke vrienden en beiden al overleden. Suus Fondse en ik die de foto nam, we waren aan het schaften.

We hadden vandaag gepland om eens in Oostende bij Ed de broer van Joop en Ina te gaan kijken met de otootjes. Hij woont daar alweer een paar jaar en wij waren er nog nooit geweest, schande natuurlijk.
Eerst een stop in Goes om te kijken of het achterwiel wel goed vast zat, dat wiebelde volgens onze achtervolgers. Gelukkig was er niets aan de hand en gingen we weer verder op pad.

We dronken koffie daar waar Nederland België wordt. Lekker!

Nou en toen trokken we België in. Ongelooflijk wat ze daar met de wegen deden, juist niet doen en waar ze mee bezig zijn, vooral dat laatste. Degene die daar verantwoordelijk voor is moet eigenlijk gelijk achter slot en grendel, diegene is niet goed wijs en er juist op uit iedereen op een dwaalspoor te brengen, Tom snapt er ook niets van.. en Joop probeerde zelfs een keer spook te rijden. Best eng allemaal hoor.

Maarrr.... we hebben het gevonden en kijk eens wat een mooi geplaveide straat, daar zijn ze ook blijkbaar al een jaar mee bezig.
We dronken wat en aten een taartje toen ik er achter kwam dat we in het huis van de vriendin van mijn zwager zaten, dat kan natuurlijk want daar waren we ook nog nooit geweest, maar qua meubels en dingetjes die er stonden had het zomaar ook zwager zijn huis kunnen zijn vond ik.
Daarna wandelden we een stukje, keken ook even bij het huis van Ed en op de boulevard.

Daarachter is ergens de zee, af en toe zie je een klein stukje. We moeten maar goed ons best doen om dat hier zien te voorkomen, want het is echt geen gezicht.

We moeten er maar niet aan denken dat het bij ons zo wordt.

Inmiddels was het al later dan we dachten, dus keerden we snel weer huiswaarts, deze keer via de snelweg dachten we, eerst weer even verkeerd gereden maar dat konden we herstellen, Ina en Martin gingen ook verkeerd en die dolen nu nog ergens door België op zoek naar de goede weg naar huis.
Konden we maar gewoon lekker al fladderend door de lucht net als die zwanen, wat moet dat heerlijk rustig zijn.
« Vorige Pagina |
Toon berichten 3265-3272 van 8170 |
Volgende Pagina »