Plint up

Het kost even tijd maar dan heb je ook wat en ondanks dat er af en toe wel eens iets weer uit elkaar moet, of overnieuw omdat je iets vergeten bent is de voldoening groot. Ik kan niet wachten om daar te gaan kokkerellen. Dinsdag komt de tegelzetter, want boven het blad komt nog een stukje tegels, daar staan er al een paar van klaar als je goed kijkt. Terra cotta, oranje-geel en blauwe tinten, mooie ruwe tegeltjes.

Een een lampje onder de kastjes, heel gezellig, dat heb ik hier niet omdat ik hier naar buiten kijk, ook leuk!

En even voor Ina van links naar rechts... smal kastje met twee draadrekken voor flessen oid, oven met lade eronder waar het greepje nog aan moet, daarnaast de afwasmachine, dan de spoelbak met twee grote lades eronder voor afvalemmers  enzo, daarnaast de KOELKAST en dan nog vier lades waarvan eentje dubbel met bestekbak en nog een klein laadje erboven.

Ik hield me vooral met het plinten schilderen bezig vandaag en deed wel honderd sit ups. Boven is klaar, nog één keertje vegen dan kan het zeil erop. Beneden ben ik begonnen, maar er moest ook nog gewandeld worden natuurlijk, het was in elk geval droog

Arm schaap, zo zonder jas.

Ria Vrijdag 29 April 2016 at 6:53 pm | | Standaard | Zeven reacties

Droog en fris

Ijzige madeliefjes in het witte gras vanmorgen. 

Ik schilderde nog wat latten hier en deed de bank in de was zodat die schoon en fris klaar staat voor de verhuizing, want een nieuwe zit er voorlopig niet in, verhuizen is al duur genoeg.

Joop was op Zonnemaire bezig met de laatste dingen in de keuken samen met de mannen van de aannemer die een gat maakten voor de afvoer van de afzuigkap en twee koofjes die ik ook weer mag schilderen.

We hebben vanmiddag in elk geval weer eens een heerlijke wandeling gemaakt. Ik had voor de gelegenheid mijn regenpak aangedaan, dus het bleef lekker droog.

Kan iemand zien wat er nu weer opkomt in de tuin, met een dikke steel, het ziet er erg onkruidachtig uit maar ik heb geen idee wat het is.

Ria Donderdag 28 April 2016 at 7:07 pm | | Standaard | Vijf reacties
Gebruikte Tags: , , , , , , ,

Historisch

We waren niet zoveel van plan vandaag, een beetje opruimen hier en daar en kijken of we wat kleinigheidjes konden doen. We waren nog maar net binnen toen de muziek voorbij liep om een rondje rond het dorp te doen met de versierde fietsen..? 

Even later liepen wij ook een rondje rond het dorp en aten een pannenkoek in de feesttent. Maatje had er waarschijnlijk een schepje moed bij in gebakken, want toen we weer 'thuis' waren raapten we die bij elkaar en witten het laatste stukje in de keuken. Het zal nooit onze hobby worden, wat zeg ik... we doen het nooit meer waarschijnlijk.

Vanmiddag terug in Scharendijke deden we daar ook een rondje rond het dorp, de feestelijkheden waren verhuisd naar de Putmeet, lekker binnen  en ik denk ook lekker druk, ik heb niet binnen gekeken en Joop was zo terug.

 

De Dorpsstraat was uitgestorven, geen auto te bekennen! Historische foto's! 

Zo zal het niet lang meer zijn nadat de PLUS is verhuisd.

We wachten de ontwikkelingen af.

Natuurlijk gaan we nog wel eens kijken als we in Zonnemaire wonen.

Maar de winkels zullen na 1 juni leeg zijn.

 

De eet- en drink gelegenheden blijven natuurlijk.

Ria Woensdag 27 April 2016 at 6:26 pm | | Standaard | Drie reacties

Plintjes enzo

Het was geen wandelweer vandaag, maar om toch nog even een rondje te doen liep ik naar de winkel en jawel hoor een flinke bui op mijn nek. We schuilden bij de kerk.

Ik had dan wel een snipperdag, maar dat wil niet zeggen dat er niets gebeurde natuurlijk. 

Joop knutselde verder aan de keuken en de mannen van de aannemer plaatsten de plinten boven en beneden, weer een stapje verder. Het wordt al bijna een echt huis.

En omdat Joop een plankje verprutst had, of eigenlijk verkeerd gebruikt en er iets te weinig geleverd was, reden we vanavond nog even naar Ikea en brachten ook gelijk een bestekbak en afvalbakken en nog wat klein spul mee.

Veel te koud voor het vlas, dat groeit voor geen meter zo.

Ria Dinsdag 26 April 2016 at 9:31 pm | | Standaard | Acht reacties
Gebruikte Tags: , , , , , , ,

Leuke keuke

Het fluitekruid wil nog niet erg, maar de hele dijk staat inmiddels wel vol met boshyacinten. Weer om leuke foto's te maken is het ook al niet.

We waren het grootste deel van de dag weer op Zonnemaire en het begint nu toch echt al een beetje op een keuken te lijken.

Ik verzamelde en verplaatste vooral karton en plastic van de ene naar de ander kamer waardoor de hoop minstens halveerde, nu nog afvoeren.

De apparatuur is ook allemaal van Ikea, ik ben benieuwd, misschien straalt het niet de degelijkheid van een Miele uit, maar als het doet waarvoor we het gekocht hebben vind ik het prima. De koelkast doet het al en de afwasmachine stond ook al te popelen, de oven heeft nog een stekkertje nodig en dan denk ik dat het allemaal wel zijn werk doet.

Ria Maandag 25 April 2016 at 5:34 pm | | Standaard | Zestien reacties
Gebruikte Tags: , , , , ,

Stof

Vanmorgen na de koffie weer naar Zonnemaire voor verdere werkzaamheden. Joop met de keuken en ik begon eens kamer voor kamer boven de boel schoon te maken. Nog maar eens een keertje vegen, het plastic van de deuren en de ramen ook eens stofvrij gemaakt zodat ik kon zien of er veel troep aan zat, dat viel mee.

Vanmiddag een rondje door een weggetje dat eruit ziet als alleen bestemd voor bestemmingsverkeer, het leidt langs een boerderij en toen ik daar al fotograferend voorbij liep kwam toch de bewoner van het enige huis dat daar staat eens naar buiten. Toen ik achterom keek en hem zag staan zwaaide ik eens en liep hij weer naar binnen.

We hielden het niet droog en schuilden onderaan de dijk achter een talud, wat ook maar voor de helft lukte. 

Toen we het zat waren dronken we nog een wijntje bij de Smisse waar weer muziek was, het was even gezellig bijkomen.

En aan de vlag te zien wonen we in een goede buurt.

En wat die bouwpakketten van Ikea betreft... het is waar! Dat zit nog maar niet zo 1, 2, 3 in elkaar!

Ria Zondag 24 April 2016 at 7:25 pm | | Standaard | Tien reacties

Armoe

We deden allebei wat dingen vandaag en vanmiddag waren we nog even in Zierikzee. Als afsluiting aten we een heerlijke pizza bij Leonardo's.

Ik wandelde van Zonnemaire naar Zierikzee, met windje mee. maar wat was het koudddd! 

En dan zie ik onderweg die villa's, de een nog mooier dan de andere, met hekwerken erom heen en daar wonen dan misschien twee mensjes en een hond, allemaal op hun eigen eiland. En dan ben ik zo blij dat ik naar mijn huisje onder aan de dijk vertrek, midden tussen de mensen! 

En het vlas groeit ook al niet met die kou.

Armoe.

Brrrr.

Ria Zaterdag 23 April 2016 at 8:13 pm | | Standaard | Vijf reacties
Gebruikte Tags: , , ,

Platte kastjes

Vandaag kwam de keuken, dus vanmorgen ging ik eerst eens dweilen zodat het ergste stof en cement van de tegels af was. Ik zal blij zijn als aan de achterkant nu ook de tegels liggen, het zand blijft aan je schoenen plakken en dat loop je telkens mee naar binnen.

De vrachtwagen kon nog makkelijk twintig meter achteruit, tot aan de voordeur en een steekwagen hadden ze niet zeiden ze met een brede grijs, volgens mij zagen ze het als training, het slepen met de zware dozen

Het zijn er een hoop, daar is Joop wel even zoet mee.

... maar het begin is er.

Twee bundels plinten liggen klaar om geschilderd te worden, dat mag ik nog doen en vanmiddag heb ik de buitenkant van het huis met de ragebol onderhanden genomen, droog, het sopje komt nog wel. Ik heb inmiddels wel zo'n mooie nieuwe ouderwetse.

Ria Vrijdag 22 April 2016 at 5:47 pm | | Standaard | Zeven reacties
Gebruikte Tags: , ,