Als je het bord zo ziet zou je denken dat er een groot appartementencomplex komt, maar het is de nieuwe JOP.
De oude is begin dit jaar uitgebrand.
Gisteren werd het startsein gegeven door wat ruiten in te gooien staat er in de krant. Ik was er niet bij, maar als ik zo naar de fotovan afgelopen zomer kijk zaten er toch weinig ramen meer in.
Koud hè!
Gelukkig was het nog wel even droog voor een rondje.
Zometeen gaan we eens even het dorp in, kijken of er al gerookt mag worden hier of daar.
Update 20.30u:
We zijn alweer thuis.
Er werden nog geen asbakken verhuurd, maar we hebben wel heerlijk gegeten bij de Surf Inn.
De allerlekkerste spareribs voor Joop en superlekkere slibtongetjes voor mij.
Korstmossen zijn goede bioindicatoren voor het meten van luchtverontreiniging. De verschillende soorten zijn zo specifiek gevoelig voor bepaalde concentraties van zwaveldioxide dat het voorkomen of wegblijven van bepaalde soorten een aanwijzing geeft van de concentratie aan zwaveldioxide in de lucht.
Bovenstaande las ik ook ergens.
Het val hier dus nog wel mee met de luchtvervuiling en verzuring denk ik.
Het was behoorlijk koud vandaag.
Wel een stukje gewandeld en daarna snel even boodschappen in het dorp, het was alweer lekker rustig in de winkel en ik kletste wat met J. die hier ook regelmatig meeleest. We waren voordelig uit want haar soepgroente en mijn prei waren afgeprijsd. Reageren blijft moeilijk voor de dorpsgenoten blijkt, "daar doe je het toch niet voor", zei ze. Nee, daar doe ik het niet voor, maar het is wel erg leuk hoor, die reacties, ook van dorpsgenoten!
Nu de bomen kaal zijn is goed te zien dat de coniferen weg zijn, gelukkig staat er nog genoeg liguster zodat het niet al te open en bloot is.
Vanmorgen eerst mijn haar laten knippen, jullie zullen wel denken wat gaat dat mens vaak naarde kapper, maar we doen elke keer gewoon wat, een keertje verven, dan weer eens knippen, dan ben ik altijd lekker snel klaar. Het zit weer heerlijk.
Vanmiddag een lekkere wandeling door de polder, lekker doorgestapt, we hebben nog steeds goed het tempo erin.
Na de thee ben ik de tuin ingedoken en daar de rest van de middag in bezig geweest. De laatste blaren opgeveegd en de straatjes aangeveegd, het werd alweer donker toen ik naar binnen ging.
En nu zit ik lekker met gloeiende wangen aan een welverdiend Beaujolaitje.
Joop is druk met de taxi vandaag.
Terwijl mijn spruitjes werden gescanned maakte ik een fotootje.
Het was stil in de supermarkt, net als overal op het dorp.
Door het raam zie je de Surf Inn, achter de rug van het kassameisje, de brievenbus en daar weer achter de Pizzeria.
En nu weet ik even niet meer hoe ze heet, ik zou het laten weten als de foto ergens stond.
Joop is ook weer gescanned vandaag, zonder de spruitjes want die zaten er toen nog niet in.
Vroeg uit de veren vanmorgen, Sil moest om acht uur al bij de tandarts zijn en ik wilde haar nog even sterkte toewensen, ze zag er als een berg tegenop, want er moest getrokken worden. Haar voorgevoel was terecht want het was behoorlijk tegengevallen, ellendige tanden ook, het zal eens meezitten. Maar goed als 't meezit is voor de kerst de klus geklaard.
Zodoende liep ik al bijtijds op het strand, wat een genot en wat een rust.
Het is weer de tijd voor de leukste strandfoto's, dat zijn diegene waar eigenlijk niets meer op staat dan alleen de zee, wat zand en schelpen en aangespoeld zeewier, daar lag er genoeg van vandaag. Mocht er nog een leuk bureaublad tussen zitten mail me dan maar, dan stuur ik het origineel.
Een grote zwerm kauwen vloog tegen de avond over het dorp en even later aan de rand van het dorp, prachtig om te zien. Hier staat ook een filmpje (niet door mij gemaakt).
Mijn griepje is gelukkig van korte duur, hoofdpijn en misselijkheid maakten dat ik me niet zo lekker voelde de laatste dagen, maar als ik het zo hoor was ik zeker niet de enige.
Verder valt er weinig te beleven hier, af en toe zon en af en toe een buitje.
Nog net op tijd!
Ze is jarig vandaag.
Ik ben niet goed in verjaardagen en eigenlijk vind ik ze ook niet belangrijk, maar als er eentje wel even een beetje aandacht verdient is dat Simba wel natuurlijk.
De allerliefste Rottweiler van de hele wereld!
En dan op je verjaardag niet eens een wandeling maken omdat het vrouwtje een beetje bibberig is.
Ik heb even wat oude filmpjes aan elkaar geplakt en komende week maak ik een nieuwe.
Dat we nog maar lang samen door de polder en over het strand mogen banjeren.