Erfstuk

We kwamen niet ver vandaag, Sil sliep lekker uit terwijl ik de hondjes uitliet.  

Gisteravond hebben we mijn juwelenkistje eens doorgespit of er nog iets bij zat voor haar vijftigste verjaardag. Niet alles kwam in aanmerking natuurlijk, maar na enig overleg vond ze toch iets van haar gading. Ik kan nu ook niet zeggen dat ik gelukkig de foto nog heb want dat geloof ik niet. ( wat lief, krijg ik net een mooie toegestuurd)

Het is een hanger, gemaakt van een zilveren gulden, dat deden ze in de oorlog omdat die gulden toch niets meer waard was en het zilver wel, of zoiets. Hij was ooit van mijn oma Prince, een familiestuk zodoende. Ik hoop dat ze hem af toe met plezier zal dragen.

Joop maakte om even buiten te zijn een ritje met zijn scootmobiel naar Scharendijke, de accu was niet helemaal vol en dat moest hij bekopen op de terugweg, nog een paar kilometer van huis zo goed als leeg. We brachten de oploader en zo kon hij in de Spar op Brouw even aan de prik.

Ria Zaterdag 15 Februari 2020 at 6:07 pm | | Standaard | Vijf reacties
Gebruikte Tags: , , , ,

Valentijnkus van Sil

Hoooi allemaal, ik ben een nachtje in mn geboortedurp en het weer zit ook nog eens mee.

We hebben vandaag al een klein poosje lekker buiten gelopen maar vooral om de keukentafel gezeten en flink bijgekletst want we zagen elkaar voor t laatst op mijn geboortedag 28 december, in Nijkerk, eeel egenst aorus. Mijn baan in de kraamzorg bevalt heel goed, ik maak van alles mee en leer vooral heel veel. De tijd lijkt ook ineens veel sneller te gaan. De winter is zo voor mijn gevoel nog niet eens begonnen en de crocusjes staan alweer in bloei, wat fijn dat ik dit nu even samen met mn moeder kan bekijken.

De tv staat hard omdat pap z'n gehoorapparaat het of niet doet of hij heeft het niet in,... dus ik mag nu op mam dr hele rustige stille kamertje een bericht schrijven op haar blog, omdat ze even geen inspi heeft en ik eigenlijk ook niet maar ja...

Voorlopig blijf ik hier tot morgen dus als jullie nog suggesties hebben over hoe we morgen de dag kunnen invullen heel fijn en altijd welkom, we dachten zelf even aan stroa maar dat kunnen we beter afwachten tot 14 maart in Scharenol want dan stuiten we vast nog wel bekenden tegen het lijf, dat vinden we altijd leuk.

Mam moet lachen omdat ik hier haar blog zit te schrijven en ik vind het ook wel grappig eigenlijk.

Nou toedeloe, fijn dat ik juliie via deze weg eens beter heb leren kennen...

liefs en een dikke valentijnkus van Sil X

Ria Vrijdag 14 Februari 2020 at 7:00 pm | | Standaard | Zeven reacties
Gebruikte Tags: , , ,

Hobbyen

Het gaat wel goed met de patient gelukkig. Al werd hij vanavond wat misselijk van de pijnstiller, we hebben toen gegeten en nu lijkt het wat te zakken. Die doet hij maar niet meer als het niet nodig is, paracetamol helpt ook altijd goed en daarvan mag je er ook acht hebben per dag. 

 Veel regen maar ook zon vandaag, wel een rondje gedaan maar geen foto's gemaakt.

Voor de cursus moesten we een stilleven doen, met drie verschillende instellingen, ik had daar de houten boedha beeldjes voor genomen. Ze staan in de badkamer, het vrouwtje heeft vaak de wc rol op haar hoofd. Ik geloof dat ik een beetje vooruit liep op het schema met mijn nette opstelling, want dat is eigenlijk de opdracht voor komende week en dan ook in zwart wit en sepia. We oefenden alvast wat toen iedereen zijn zwart wit standje had gevonden, ik gebruik dat nooit, als ik zwart wit wil en dat is zelden, zet ik de gekleurde om in mijn fotoprogramma.

Er stond een hand en daar kwamen wat handen bij zag ik thuis, zulke dingen vind ik dan wel grappig.

Ik vind het best lastig vooral omdat ik niet snel tevreden ben, dus daar gaan nog wel een paar fotootjes aan vooraf en dan iedere keer alles verzetten en uit de weg en weer terug om ze te bekijken, niet goed, alles weer weg en overnieuw. Gelukkig is het toch rotweer en in breien heb ik geen zin, in kleuren best wel maar dat schiet er zodoende even bij in.

Ria Donderdag 13 Februari 2020 at 4:21 pm | | Standaard | Drie reacties
Gebruikte Tags: , , , ,

Proefkonijn

Vroeg op en op tijd in het Ziekenhuis vanmorgen. Elf uur stond de operatie gepland maar dat bleek toch iets uit te lopen. 

Operatie geslaagd tot nu toe. Geen gips! Dat is wel een ontzettende meevaller. De chirurg was pas naar Parijs geweest waar de patienten zo de deur uit mochten lopen, wel met krukken natuurlijk. Joop lijkt een soort proefkonijn wat hij helemaal niet erg vindt. De snee lijkt ook mee te vallen.

Voorzichtig beginnen met lopen zei de verpleegster. Over twee weken op controle dan wordt er gekeken of het alsnog in het gips moet. Ik ben erg benieuwd.

Het was weer een dag van veel wachten en heen en weer rijden. Een half uurtje te laat voor de cursus, want eerst moest er geplast zijn.

Nou dat hebben we dan ook weer gehad. Op naar het volgende.

Her longkruid bloeit! De narcissen beginnen!

Ria Woensdag 12 Februari 2020 at 3:14 pm | | Standaard | Zeven reacties
Gebruikte Tags: , ,

Spannend

Het was een rare dag vandaag.

De dag dat Joop nog normaal kon lopen, want morgen om kwart voor negen is het zover, dan is de operatie en daarna vier weken gips, of misschien wel zes, we zullen het beleven.

Joop puzzelde en ik fotografeerde er lustig op los, want we hadden huiswerk natuurlijk en morgen is er ook weer les om half acht. Hopelijk is Joop dan weer bij zijn positieven en kan hij een paar uurtjes zonder mij, want anders ben ik gelijk de draad alweer kwijt en dat vind ik niet leuk.

Best spannend allemaal weer en vroeg op.

Ria Dinsdag 11 Februari 2020 at 7:25 pm | | Standaard | Zes reacties
Gebruikte Tags: , ,

Geen schade

Het huis staat nog, de boom bij de buurvrouw ook en bij ons is er behalve de bezem ook niets van zijn plaats gewaaid. Ik vond het nogal meevallen en bovendien heb ik heerlijk geslapen, binnen was er niets van te merken. Wat een hoop drukte weer en natuurlijk is het goed om te waarschuwen, maar je kon geen radio of tv aanzetten of het ging erover.

De rust is weergekeerd, al hebben we nu last van de naweeen, want hoeveel omgewaaide bomen, schuttingen en weet ik wat niet meer kunnen we vinden. Ik heb in Zonnemaire behalve een afgewaaide tak niets gezien. Vandaag Neeltje dicht vanwege springtij, ik zei het nog en het is goed dat ze het doen natuurlijk want waar hebben we haar anders voor.

Verder was het heerlijk weer vandaag. Het waaide een beetje, maar het was niet koud, zonnetje erbij, thee met Heleen, lekkers onderweg, wat wil mens en Didi nog meer.

Ria Maandag 10 Februari 2020 at 6:17 pm | | Standaard | Vier reacties

Stomme storm

Hopelijk staan ze er morgen nog, maar voor de zekerheid nog maar even een foto gemaakt.

Het waaide al behoorlijk hard vanmorgen en dat nam in de loop van de dag alleen maar toe.

Geen zin om te wandelen want dat is ook veel te gevaarlijk natuurlijk met al die rondvliegende bomen en pannen, we bleven lekker binnen, op even een poep en een plas na.

Dat wordt een spannend nachtje of niet... we schuilen achter de buren en de boom achter ons lijkt ook aardig stevig te staan.

Ria Zondag 09 Februari 2020 at 6:55 pm | | Standaard | Zeven reacties
Gebruikte Tags: , , , ,

Zoet

Eindelijk weer eens als een roos geslapen afgelopen nacht, dat was alweer een tijdje geleden. En dan daarna een fijn ochtendrondje, windstil en rustig in de polder.

Verder deed ik mijn best een fatsoenlijk stilleven te creeren. En als je over de eerste niet tevreden bent doe je er gewoon nog eentje en nog eentje, een mens kan er maar zoet mee zijn en dat was ik.

 Vanmiddag regende het een beetje, dus ik kleedde me regenbestendig aan, al met al viel het mee en het fluitekruid staat er op meerdere plekken al erg voorjaarsachtig bij.

De pot schafte zuurkool en Mir at gezellig even mee.

Alle potten staan op de grond, vogelhuisje ook en verder wachten we het rustig af, de tuin is behoorlijk beschut uit welke hoek de wind ook waait. Windkracht negen vind ik niet zo eng dan stormt het.  Ik word pas bang bij tien, dat is wat er nu gebeurt, bangmakerij. Het valt me nog mee dat er niemand over springtij en volle maan begint.

Ria Zaterdag 08 Februari 2020 at 6:12 pm | | Standaard | Zes reacties
Gebruikte Tags: , , ,